,,ŻEBY ZABAWA BYŁA BAJECZNA – MUSI BYĆ BEZPIECZNA”

21 Styczeń 2019 r.
Redaktor: pakiela
,,ŻEBY ZABAWA BYŁA BAJECZNA – MUSI BYĆ BEZPIECZNA”

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 16 stycznia 2019 roku do SPzOI w Dzierżeninie przybył zaproszony gość  sierz. sztab. Paweł Załęski – dzielnicowy Gminy Pokrzywnica.

         Podczas spotkania uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze oraz zasady zachowania się w czasie zimowych zabaw. Pan policjant uświadomił dzieciakom, jakie zagrożenia czyhają na nie w okresie zimy. Usłyszeli przestrogi mające na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pan dzielnicowy przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do osób nieznajomych.
Sierż. sztab. Paweł Załęski podsumował również udział uczniów klasy I
w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który dotyczył tematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W ramach programu uczniowie przystąpili do Testu bezpieczeństwa, osiągając wysokie wyniki. Pan dzielnicowy wręczył pierwszakom dyplomy potwierdzające udział
w powyższym programie.