Z WIZYTĄ W PRZYCHODNI WIBRYS

5 Marzec 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
Z WIZYTĄ W PRZYCHODNI WIBRYS

    29 lutego klasa druga wybrała się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej WIBRYS w Pułtusku. Wewnątrz budynku czekała na uczniów niespodzianka – przywitała nas mama Krzysia z suczką Lusią, którą uradowane dzieci serdecznie przywitały. Pani Ewa Król – lekarz weterynarii zapoznała uczniów z funkcjonowaniem przychodni weterynaryjnej i pracą weterynarza. Pani weterynarz opowiedziała jakie zwierzątka są leczone w przychodni, zademonstrowała urządzenia niezbędne w pracy weterynarza oraz opowiedziała o zwierzętach i ich problemach ze zdrowiem.

     Mama Krzysia oprowadziła dzieci po przychodni, pokazując różne pomieszczenia i objaśniając ich przeznaczenie. Przedstawiła dzieciom narzędzia służące do badania zwierząt, wzierniki do uszu, cążki do obcinania pazurków, strzykawkę. Lusia została posadzona na specjalnym łóżku i pani doktor po założeniu rękawiczek zademonstrowała proces badania pacjenta. Dzieci miały okazję posłuchać przy użyciu stetoskopu, bicia swojego serca oraz serca kolegi/koleżanki. Dzieci mogły obserwować zdjęcie rentgenowskie zwierzęcia na ekranie. Opatrywały „zwichniętą” łapkę pluszowej owieczki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały pani weterynarz, oglądały pod mikroskopem płytki krwi pieska oraz pomogły przeprowadzić zabieg chirurgiczny na owieczce.

Na zakończenie wizyty pani weterynarz obdarowała dzieci upieczonymi przez siebie babeczkami, soczkami i słodkościami oraz kolorowymi bandażami dla zwierząt.

Mamie Krzysia bardzo dziękujemy za możliwość odbycia wycieczki do przychodni i przeprowadzenie tak interesujących zajęć ❤️

                                                                                                                            Sylwia Kruszewska