Z WIZYTĄ W PAŁACU KRÓLA JANA III

14 Grudzień 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
Z WIZYTĄ W PAŁACU KRÓLA JANA III

  W dniach 7 i 8 grudnia 2023 roku grupa uczniów z klasy 7 pod opieką Pani Patrycji Pakieła wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy realizowanej w ramach projektu edukacyjnego realizowanego pod patronatem  Fundacji Gwiazdka.

   Jednym z miejsc odwiedzonym podczas wyjazdu było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie młodzież poznała biografię wspomnianego króla i jego małżonki oraz  tradycje z tamtego okresu. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych: ,, Taniec dawny ”, podczas których poznali podstawowe kroki tańca Jameko. Ponadto młodzież zwiedziła wraz z przewodnikiem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wspomniany Pałac w Wilnowie poraził uczniów bogactwem dekoracji. Dziewczęta wraz z koleżankami zwiedziły  piękne komnaty królewskie, a także rozwikłały wiele ciekawych zagadek ukrytych w dekoracji pałacowej.

 Kolejnym ważnym punktem wycieczki było Centrum Alzheimera w Warszawie.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ,, Jak prawidłowo funkcjonować z zaburzeniami neuropoznawczymi ? ” oraz w zajęciach warsztatowych pt: ,, Dlaczego warto ze sobą współpracować ? ”. Wysłuchali także wykładu wygłoszonego przez Dyrektora Centrum Alzheimera – pana Jarosława Gnioska. Podczas wizyty uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych zabawach  ruchowych z wykorzystaniem Magicznego Dywanu Funtronic.

  Nasza młodzież dzięki tej wycieczce poszerzyła wiedzę nie tylko z zakresu historii, muzyki, kultury, ale również z tematyki wolontariatu. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o sposoby  pomocy w szczególności starszym i chorym. Nie tylko wzięli udział w procesie integracji, ale także zostali uwrażliwieni na wiele wartości ważnych w życiu każdego  z Nas.
Wyjazd dostarczył uczniom wielu emocji, przeżyć i zadowolenia. To były niesamowite dwa dni 😊