WYCIECZKA DO ZAGRODY ZABŁOCIE

2 Listopad 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
WYCIECZKA DO ZAGRODY ZABŁOCIE

    Klasa druga udała się na wycieczkę do Zagrody Zabłocie, która jest gospodarstwem agroturystycznym położonym w małej i spokojnej wsi Zabłocie. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć i pogłaskać zwierzęta m.in. konie, alpaki, krowy szkockie, lamy, kozy, króliki, strusie i wiele innych zwierząt. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać zwierzęta, ale także dowiedzieć się o ich życiu i potrzebach. Mogli też nakarmić je marchewką, którą dostali od gospodarzy. Jednak najbardziej dzieciom spodobały się mini kucyki, które często podchodziły, ponieważ chciały być pogłaskane i nakarmione.

   Po zwiedzaniu zagrody uczniowie piekli nad ogniskiem kiełbaski i pianki. Było to bardzo smaczne i rozgrzewające danie, które dodało wszystkim energii do dalszej zabawy, bowiem na terenie zagrody znajduje się plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicą. Niektórzy bawili się na snopkach i belach słomy, które były ułożone w ciekawe kształty. Uczniowie bawili się tam korzystając z różnych atrakcji. Uczniowie mieli także okazję wydoić sztuczną krowę.

Na koniec wszyscy uczniowie  otrzymali od gospodarzy drewniane dynie, które pomalowali farbami następnego dnia.

Drugoklasiści byli bardzo zadowoleni z dnia spędzonego w Zagrodzie Zabłocie i dziękowali gospodarzom za gościnę. W drodze powrotnej do szkoły opowiadali sobie o swoich wrażeniach i wspomnieniach z wycieczki.