WYCIECZKA DO PUŁTUSKA – POZNAJEMY ZAWODY’23

10 Październik 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
WYCIECZKA DO PUŁTUSKA – POZNAJEMY ZAWODY’23
      6 października dzieci z grupy Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Pułtuska odwiedzając gabinet weterynaryjny oraz aptekę. Celem wycieczki było poznanie zawodu weterynarza oraz farmaceuty. Spotkanie z weterynarzem uświadomiło dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia.
      Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami oraz dowiedziały się, na czym polega jego praca. Zobaczyły  urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt. Poznały urządzenie do badania takie jak stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
      Natomiast podczas wizyty w aptece dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy.
     Pani farmaceutka zrobiła z przedszkolakami maść, którą wykonuje się na zamówienie. Jeżyki zobaczyły różne krople, syropy, tabletki, które pomagają im w walce z chorobą. Na koniec wycieczki zajechaliśmy do wyczekanej restauracji McDonald’s.
Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.🙂