WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY!

23 Październik 2021 r.
Redaktor: pakiela
WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY!

   W środę 13 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Bożeny Koźlińskiej, Pani Marzeny Przybysz i Pani Patrycji Pakieła  udali się do Częstochowy. Obok aspektu duchowo- religijnego celem wycieczki było zwiedzanie i szersze zapoznanie z klasztorem jasnogórskim i jego bogatą historią. Zwiedziliśmy również Muzeum Produkcji Zapałek. Gdy dotarliśmy na miejsce Pan przewodnik już na nas czekał. Jest to jedyne takie miejsce na świecie. Obejrzeliśmy park z maszynami, które służyły do produkcji zapałek. Wszystko było fascynujące i bardzo ciekawe. Obejrzeliśmy jeden z najstarszych zachowanych filmów polskich ,, Pożar zapałczarni w Częstochowie”.

    Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolei, w którym zgromadzono pamiątki takie jak : szyny, mundury, zegary, mapy, czapki. Bardzo zainteresował nas symulator jazdy lokomotywą, a także bogata kolekcja lamp.

   Wycieczka do Częstochowy i na Jasną Górę przybliżyła nam niezwykłą wartość tego miejsca, zarówno pod względem religijnym jak i historycznym. Klasztor jasnogórski kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, które warto zgłębić, wertując jego historię. Bo przecież to co nam bliskie, to co należy do ,, Małej Ojczyzny” powinniśmy dogłębnie poznać.