WIZYTA W WARSZAWSKIM ZOO

12 Czerwiec 2019 r.
Redaktor: pienkosiwona
WIZYTA W WARSZAWSKIM ZOO

W dniu 11 czerwca 2019 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego, klasy I oraz II wraz z nauczycielami odwiedzili Miejski Ogród Zoologiczny        w Warszawie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących w ZOO w Warszawie, kształtowanie świadomości przyrodniczej uczniów, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania                     w miejscach publicznych.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Spacerując alejkami ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd oraz tryb życia. Poznały nowe gatunków zwierząt m.in. surykatki, zebry, osły, jeżozwierze, kuce oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo. Największym zainteresowaniem uczestników wycieczki cieszyły się jednak dostojne żyrafy, śmieszne małpki oraz zanurzone w wodzie hipopotamy. Przyglądanie się zachowaniu zwierząt budziło wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Co chwilę dało się słyszeć  śmiech i wesołe okrzyki. Po intensywnym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki mieli chwilę relaksu spędzoną na placu zabaw.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawią, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest zarówno doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata.

W drodze powrotnej dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Pomimo zmęczenia do końca wyprawy wszystkim dopisywały humory.

                                                                                                                                                                           Marta Rasińska