WARTO BYŁO…..

9 Październik 2019 r.
Redaktor: pakiela
WARTO BYŁO…..

       Szarża ułańska. Wielka bitwa w okopach. Niewola i ucieczka. Akcje dywersyjne. pojedynki ze snajperami. Dramaty szpitala polowego. Jednym słowem – kino wojenne. Legiony – film który obejrzeliśmy 8. X .2019 r w kinie Wisła w Warszawie. To opowieść która skupia się na bojowym czynie Legionów Polski z lat 1914-1916 czyli od wymarszu z Oleandrów aż po bitwę pod Kościuchnówką. Epilogiem są wydarzenia z listopada 1918r.

     Drugie miejsce które odwiedziliśmy podczas naszej wycieczki to Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, które znajduje się w podziemiach kościoła św. Kostki na Żoliborzu. Ekspozycja w muzeum została starannie przygotowana i krąży wokół osoby ks. Jerzego oraz czasów, w których przyszło mu żyć. Sale tematyczne bardzo poruszają ,tematy bliskie księdzu, aż do tragicznych wydarzeń.

    Palmiry to kolejne miejsce, które odwiedziliśmy podczas wycieczki do Warszawy. Na stworzonym tam po wojnie cmentarzu spoczywa ponad 2000 osób, w tym 1700 rozstrzelanych w egzekucjach w samych Palmirach i 300 zamordowanych w innych miejscach Puszczy Kampinowskiej. To tragiczne miejsce mordów dokonanych w latach 1939-1943.

                                                                                                          Wolontariusze