W PARKU NAUKI I TRAMPOLIN

28 Grudzień 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
W PARKU NAUKI I TRAMPOLIN

  Uczniowie klas IV, V, VI i VII wraz z nauczycielami p. Dorotą Kamer-Piekutowską, p. Ewą Kilijańczyk, p. Moniką Danielską i p. Sylwią Kruszewską uczestniczyli w wycieczce do Parku Nauki Torus i Parku Trampolin Hopa Park w Ciechanowie.

  Celem wyjazdu był udział w warsztatach, propagowanie aktywnego spędzania czasu, integracja uczniów, zacieśnianie relacji koleżeńskich.

  Pierwszym punktem wyjazdu był udział w warsztatach Zimna chemia, czyli mrrroźne warsztaty w Parku Nauki Torus usytuowanym obok jednej z najbardziej niezwykłych wież ciśnień na świecie. Podczas spotkania uczniowie poznali właściwości i zastosowanie ciekłego azotu, a także obserwowali eksperymenty podczas których, m.in. skraplany był tlen.

  Następnie uczniowie odwiedzili ekspozycję składającą się z około 30 interaktywnych eksponatów, które przybliżyły zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki, iluzji oraz architektury. Kolejnym punktem była wizyta w Parku Trampolin Hopa Park. Uczniowie mieli do dyspozycji, aż 36 różnych rodzajów trampolin od klasycznych, sportowych przez podłużne ścieżki trampolinowe. Można było również przekonać się, czy mamy dobry refleks podejmując wyzwanie w strefie interaktywnej – Cardiowall. Ta gra na pewno wyzwoliła mnóstwo pozytywnych emocji. Skacząc z wieżyczki na 12 metrową, supermiękką poduchę można było poczuć wiatr we włosach i adrenalinę!

Wyjazd upłynął wszystkim w bardzo dobrej atmosferze.