UCZYMY SIĘ ŻYĆ WŚRÓD INNYCH

19 Czerwiec 2021 r.
Redaktor: pakiela
UCZYMY SIĘ ŻYĆ WŚRÓD INNYCH

Uczniowie klas I – III wraz z nauczycielami włączyli się w realizację projektu edukacyjnego ,,Lubimy czytać…”. Inicjatorem przedsięwzięcia była mama Mikołaja – p. Magdalena Prus – Zych – psycholog ZSCKR w Golądkowie.

Pani Magda wraz z uczennicami zaprosiła naszych uczniów do przeżycia niezwykłej przygody z Arandu. Wysłuchane opowieści uświadomiły dzieciom, jakie wartości są ważne w życiu, aby czuć się szczęśliwym.

Przygotowując się do  wysłuchania opowieści czytanych przez dziewczęta
z Zespołu Szkół w Golądkowie uczniowie zebrali i pogłębili informacje
o zwierzętach oraz poszerzyli swoje słownictwo o synonimy niezwykłych słów – przewodników: wrażliwość, uprzejmość i uczciwość. W grupach przygotowali piktogramy w formie puzzli. Z ogromnym zaciekawieniem słuchali czytanych przez dziewczęta opowieści. Byli zachwyceni  przygotowaną scenografią. Zaprezentowane historie pozwoliły uczniom pogłębić rozumienie tych niezwykle ważnych w codziennym życiu słów. Szczególnie utkwiła im w pamięci nauczka, jaką dostały nieznośne papugi od zwierząt. Opowieści pokazały w obrazowy sposób, jakie znaczenie i wagę mają życzliwość, zrozumienie i szacunek dla każdego człowieka.

Uczniowie wysłuchali również piosenek tematycznych o wrażliwości, uprzejmości i uczciwości. Poznali przysłowia dotyczące wspomnianych cech. Obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, jak okazywać uczciwość, uprzejmość i wrażliwość. Odegrali krótkie dialogi ( scenki ) przedstawiające różne sytuacje napotykane przez człowieka. Na koniec podczas pogadanki podsumowującej wszyscy uczniowie zgodnie doszli do wniosku, że są to cechy bardzo pożądane w życiu każdego z nas i w związku z tym postanowili odnaleźć i poznać kilka wierszy poruszających tematykę omawianych niezwykłych słów przewodników.

Po lekcjach uczniowie zamienili się w reporterów, którzy zebrali od swoich bliskich informacje nt. znaczenia wrażliwości, uprzejmościi uczciwości w ich życiu. Z przygotowanych materiałów powstały plakaty przypominające o omawianych słowach – drogowskazach. Zaś uczniowie klasy I wykonali przepiękne uśmiechnięte słoneczka, które były symbolem okazywanej sobie wzajemnie uprzejmości, wrażliwości i uczciwości.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI MAGDALENIE PRUS – ZYCH 

ZA WŁĄCZENIE NASZYCH UCZNIÓW W REALIZACJĘ PROJEKTU EDUKACYJNEGO

,,LUBIMY CZYTAĆ…”.