TYDZIEŃ MÓZGU ZAKOŃCZONY SUKCESEM

11 Kwiecień 2022 r.
Redaktor: pienkosiwona
TYDZIEŃ MÓZGU ZAKOŃCZONY SUKCESEM

W dniach 14-20.03.2022r. klasa 5 realizowała projekt zorganizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. Tydzień Mózgu. Do projektu zgłosiła nas nasza wychowawczyni pani Małgorzata Jaworska.

Mieliśmy do wykonania dwa spośród trzech zadań. Wybraliśmy działania, które najbardziej nas interesowały.

„Spacer dla mózgu” – gra terenowa w wykorzystaniem kodów QR odbył się w pobliskim lesie. Wydrukowane kody rozwiesiliśmy na drzewach. Aby móc odczytać ukryte zadania, musieliśmy zainstalować aplikację do odczytywania kodów. Polecenia były bardzo zróżnicowane, jednak praca w grupie okazała się strzałem  w dziesiątkę – rozwiązaliśmy wszystko.

Do drugiego wyzwania „ Czy można oszukać mózg” potrzebne było  wykorzystanie aplikacji Quiver dzięki której przygotowaliśmy magiczne wrażenia do kolorowania w rzeczywistości rozszerzonej. To było niezwykłe doświadczenie, nagle na biurkach mieliśmy np. żywego kurczaka, którego wcześniej kolorowaliśmy na kartce.

    Po wykonaniu tych zadań, zrobiliśmy prezentację multimedialną (Olivier Komendarski, Alan Żak) i wysłaliśmy z nadzieją, że w losowaniu  vouchera do Parku Nauki Torus, nagroda przypadnie także nam. Tak właśnie się stało, nasza wychowawczyni otrzymała malia z wynikami losowania.

Tylko dwie klasy spośród szkół zgłoszonych do projektu, zostały nagrodzone, w tym nasza!!!

   W maju jedziemy do parku zwiedzać wystawy z interaktywnymi eksponatami. Będziemy też uczestniczyli w warsztatach „ Magnetyczne przyciąganie”. Hura!!!