TRZYMAJ FORMĘ!

3 Grudzień 2019 r.
Redaktor: pakiela
TRZYMAJ FORMĘ!

W listopadzie 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do programu XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Trzymaj Formę! Szkolnym koordynatorem programu jest p. Dorota Kamer-Piekutowska.

Trzymaj Formę! to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej.

Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak
i energetycznym  jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Zdrowy styl życia łączy zbilansowane odżywianie z aktywnym trybem życia.

Niezwykle ważnym elementem programu jest możliwość bezpośredniego zaangażowania rodziców /opiekunów/ w jego realizację oraz aktywizacja samorządów lokalnych. Program jest dobrym wsparciem procesu dydaktyczno – wychowawczego. Utrwala i poszerza wiedzę, którą uczniowie nabywają na innych przedmiotach.