ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO’24

25 Luty 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO’24

XXXII Światowy  Dzień Chorego obchodzony był pod hasłem:                      „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania słów Papieża Benedykta  Papież Franciszek w swoim orędziu podkreślił znaczenie relacji  z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia oraz      z samym sobą w leczeniu osób chorych. Wskazał, iż bliskość to najcenniejszy dar, dający wsparcie i pocieszenie tym, którzy doświadczają cierpienia.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony  przez papieża Jana Pawła II. To  święto, podczas którego skupiamy się na osobach chorych i cierpiących. To okazja do wyrażenia solidarności, empatii i wsparcia dla tych, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi.

Trzecioklasiści 12 lutego prowadzili żarliwą dyskusję dotyczącą osób chorych oraz możliwości wspierania Ich.  Podkreślali, iż wśród nas są osoby potrzebujące naszej pomocy. Wskazywali ile radości widzą na twarzach osób chorych z ich najbliższego otoczenia, gdy odwiedzają Ich. Dużo czasu poświęcili również na wskazywanie sposobów otoczenia osób cierpiących naszym wsparciem.

      W bieżącym roku szkolnym klasa druga i klasa trzecia uczestniczą w fantastycznym programie” Psia Lekcja”, który oprócz tego, iż uczy dzieci jak odczytywać psią mowę,  odpowiedzialnie zachowywać się podczas zabawy z psem oraz jak odpowiedzialnie zajmować się swoim czworonogiem pokazuje, w jaki cudowny sposób psy pomagają dzieciom i dorosłym w dochodzeniu do zdrowia. Dogoterapia to skuteczny sposób na “wlanie”    w serca osób chorych radość i optymizm.

Nasze spotkanie zakończyliśmy  stwierdzeniem, iż chcemy i dołożymy wszelkich starać, aby wspierać cierpiące  osoby, które potrzebują pomocy innych ludzi ❤️ Trzecioklasiści jednogłośnie pokreślili, iż swoje starania muszą rozpocząć od tego, aby być życzliwymi dla osób w ich najbliższym otoczeniu. Zatem DZIAŁAMY 💕