STRAŻACY U SÓWEK

30 Kwiecień 2022 r.
Redaktor: pienkosiwona
STRAŻACY U SÓWEK

       Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja stał się doskonałą okazją do aktywnego poznania tego ważnego zawodu przez Sówki. Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżeninie w dniu 29 kwietnia 2022 roku wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Podczas spotkania Sówki poznały ciekawostki związane z pracą strażaka, przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w czasie pożaru, wypadku i burzy oraz zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, do którego mogły wsiąść. Nie zabrakło oczywiście przymierzania kasków, włączania syreny alarmowej zarówno tej nowoczesnej, jak i tej dawnej – ręcznej, zgłaszania pożaru przez krótkofalówkę oraz strącania przeszkody wodą z węża podłączonego do hydrantu 🙃🙃

   Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, które pozwoliło na nabycie przez nie cennej wiedzy. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Wizyta strażaków była kolejnym spotkaniem w ramach preorientacji zawodowej.

   Bardzo dziękujemy Panu Markowi Grochowskiemu oraz Panu Ryszardowi Szczerba – przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżeninie – za przybycie i poświęcony nam czas.