STADION LEGII

3 Grudzień 2019 r.
Redaktor: pakiela
STADION LEGII

21.11.2019 r. razem z p. M. Jaworską i p. D. Kamer-Piekutowską  wybraliśmy się na Stadion Legii Warszawa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej informacji dotyczącej stadionu zawierającej wiele ciekawostek.

Stadion Legii Warszawa to wyjątkowy obiekt sportowy – ultranowoczesny, wielofunkcyjny i spełniający najwyższe światowe standardy. To arena zapewniająca niespotykaną dotychczas jakość oglądania meczów. Wyjątkowa architektura stadionu świetnie wpisała się w krajobraz centrum Warszawy. Świetny projekt wykonany z wyjątkową dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a zarazem niesamowitym rozmachem sprawił, że stadion przy ulicy Łazienkowskiej 3 jest obiektem odpowiadającym europejskim ambicjom Legii Warszawa. Historia stadionu Legii to jednak nie tylko nowy obiekt, ale przede wszystkim ten, który przez 80 lat służył piłkarzom i kibicom najpopularniejszego klubu
w Polsce, będąc jednocześnie świadkiem ich największych sportowych sukcesów – Stadion Wojska Polskiego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Następnie poszliśmy na trybuny – wrażenia i widoki były niesamowite. Mieliśmy możliwość wejścia do loży dla vipów, zajrzeliśmy do szatni piłkarzy.

Po zakończeniu zwiedzania stadionu poszliśmy do Muzeum Klubowego, które powstało 21 kwietnia 2006 roku z okazji obchodów 90-lecia Legii. Dziś znajduje się pod Trybuną Północną (Żyletą). Wizyta w Muzeum Klubowym to prawdziwa wycieczka w czasie. Na miejscu została zaimprowizowana mini „Żyleta” – można przysiąść na oryginalnych ławkach sprzed lat i dowiedzieć się skąd ta elektryzująca nazwa.

Dzień upłynął nam w miłej i sportowej atmosferze. Wycieczki o charakterze sportowo – edukacyjnym cieszą się największą popularnością.