SPOTKAJMY SIĘ W PUŁTUSKU

26 Marzec 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
SPOTKAJMY SIĘ W PUŁTUSKU

      24 marca bardzo dzielna grupa przedszkolaków, uczniów z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyła w w przedstawieniu teatralnym        pt. „Plastusiowy Pamiętnik” w Pułtusku, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

„Plastusiowy Pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach lektury autorstwa Marii Kownackiej, którą kochają wszystkie dzieci. Niezwykłe spotkanie opowiadające o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości podbiło serca dzieci.  Aktorzy wciągnęli małych widzów  do wspólnej zabawy. Rytmiczne piosenki, piękna scenografia i kolorowe kostiumy wprawiły wszystkich w bardzo radosny nastrój.

        Po spektaklu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Regionalnego w Pułtusku.      Pod bardzo profesjonalnym   okiem Pań przewodniczek przedszkolaki i uczniowie zapoznali się z wystawami              w zabytkowej, gotycko-renesansowej wieży ratuszowej, pochodzącej z I poł. XV w. oraz z ekspozycją                     pt. Napoleon w Pułtusku znajdującą się w kamienicy przy ul. Rynek 36,  poświęconą wydarzeniom przełomu lat 1806/1807 .

” Wdrapywanie się” na kolejne kondygnacje pułtuskiej wieży wzbudziło u dzieci mnóstwo emocji i zaciekawienia, jednakże ogólny entuzjazm wywołała ekspozycja w piwnicach dawnego ratusza.

Spotkanie z historią na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki, którzy do szkoły wrócili w doskonałych humorach 🙂