SPORTOWO – PRZYRODNICZA WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

2 Czerwiec 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
SPORTOWO – PRZYRODNICZA WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Z okazji  Dnia Dziecka uczniowie klasy IV i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami  – p. Małgorzatą Jaworską i p. Dorotą Kamer-Piekutowską wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

       Pierwszym punktem wyjazdu były zajęcia na ściance wspinaczkowej Murall. Po przejściu obowiązkowego szkolenia, które dotyczyło zasad asekuracji i wspinania uczniowie rozpoczęli niezwykłą przygodę ze wspinaczką. Zajęcia na ścianie wspinaczkowej są doskonałą formą rozwoju ruchowego, wypracowywania kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę i jednocześnie wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija kompetencje przestrzenne. Uprawianie wspinaczki uczy odpowiedzialności i koncentracji, pomaga pokonać własne bariery fizyczne i psychiczne, takie jak słabość i lęk. To była naprawdę fantastyczna zabawa 😉

    Kolejnym punktem  była projekcja filmu Blueback w Multikinie. Bohaterką filmu jest Abby, która mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu, od wielu lat przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej spokojne życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój niepowtarzalny charakter i klimat, zagrożony przez bezwzględny biznes. Film był świetną lekcją przyrody.

     Ostatnim punktem wycieczki był spacer wzdłuż brzegu Jeziora Zegrzyńskiego.

                                                  Była to kolejna wycieczka, którą zaliczyć można do udanych 💥

play-sharp-fill