ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

4 Listopad 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

,,Czas przedszkolny już za Nami

dziś wkraczamy w szkolne progi

zatem MY Uczniowie nowi stańmy zwarci i gotowi

niech tradycja ta się stanie,

która zwie się pasowanie. ”

 

         26.10. 2023 r.  w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej. To był wyjątkowy dzień. Uroczystość pasowania to piękna tradycja, która zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

     W tym szczególnym dniu na hali sportowej zebrali się zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła  Pani Dyrektor – Małgorzata Szczerba – Kozłowska witając wszystkich gości i życząc pierwszakom wielu sukcesów w nauce oraz jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

       Następnie uczniowie kl. I zaprezentowali program słowno- muzyczny, podczas którego przedstawili swoje umiejętności recytatorskie. Pod koniec części artystycznej złożyli uroczyste ślubowanie,.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

                                                                                                       –  takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

     Pani Dyrektor  dokonała pasowania dzieci na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie. Ten doniosły moment wzbudził wiele emocji.

     Po części oficjalnej uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki. Przedstawiciel Organu Prowadzącego- Sekretarz Gminy Pokrzywnica – Pan Tadeusz Jakubiak skierował słowa życzeń do rodziców i do dzieci. Następnie wraz z Inspektorem ds. Oświaty – Panią Grażyną Kłosiewicz podarowali prezenty Pierwszakom. Również Pani Dyrektor w imieniu Rady Rodziców złożyła na ręce wychowawcy – voucher wycieczkowy. Po części oficjalnej zarówno na gości, licznie przybyłych rodziców, jak i bohaterów uroczystości czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło również wspólnych zabaw.

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich pierwszaków.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy 🍀 💥