REFUGEES WELCOME’23

7 Grudzień 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
REFUGEES WELCOME’23

     Uczniowie realizujący projekt Formy Podstawowe dzięki zaproszeniu p. Alicji Czyczel mieli okazję obejrzeć niesamowitą wystawę ” Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźców.”

     Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż p. Alicja wprowadziła nas w świat, którego nigdy nie  odkrylibyśmy samodzielnie. Niesamowite doświadczenie. Zachwyciły nas wszystkie analizowane prace – każda z nich była niepowtarzalna. Zastosowane techniki zaskakiwały i wywoływały entuzjazm. Trudno wybrać jedną pracę, jako tę jedyną. Co chwila wśród nas pojawiał się dyskretny okrzyk zachwytu, czy też zdziwienia. W pamięci wszystkich pozostała  praca, w której kwiaty zostały zanurzone w żywicy, jak również niezwykłe porcelanowe talerze, czy “zakręcone figury”. Motywy roślinne przewijające się w różnorodnych ujęciach, połączeniach, pokazane z wykorzystaniem niesamowitych technik, zaskakujące materiały, tematy dzieł  nie pozwalały nawet na chwilę złapać oddechu.

P. Alicjo, wszystkie wiadomości i wskazówki na pewno już niedługo wykorzystamy 😊

To było niesamowite przedpołudnie.

Uważamy, że warto odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesne w Warszawie. My przeżyliśmy fajną przygodę i obejrzeliśmy wspaniałe dzieła.

Dziękujemy p. Alicji oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej za to wspaniałe spotkanie

 ❤️

                                                                                                                                                      Milena i Sandra z klasy 6