RAZEM W NARODOWEJ GALERII SZTUKI W WARSZAWIE

13 Styczeń 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
RAZEM W NARODOWEJ GALERII SZTUKI W WARSZAWIE

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie, lodowisko Lodowa Arena w Legionowie.

    11 stycznia 2023 r. uczniowie z klasy IV i VI razem z p. Małgorzatą Jaworską i p. Dorotą Kamer-Piekutowską byli na wycieczce                                                                                       w Legionowie i w Warszawie.

   Celem wyjazdu był udział w warsztatach Sztuka relacji, które miały miejsce w Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta w Warszawie oraz udział w zajęciach sportowych na lodowisku.

    Podczas warsztatów uczniowie uzmysłowili sobie, jak ważny jest kontakt z drugą osobą, jak go budować i jak o niego dbać. Wspólnie skorzystali z możliwości jakie daje sztuka, która pozwala wyrażać siebie, słuchać i widzieć drugą osobę. Jak wyrażać myśli i to, jak się czujemy? Jak tworzyć coś wspólnie?                                          W jaki sposób dbać o relacje w grupie? Tworząc własne prace razem uczniowie stworzyli prawdziwy zespół.

  Po warsztatach uczniowie wraz z nauczycielkami udali się na spacer na Plac marsz. Józefa Piłsudskiego. Tam uczestnicy wycieczki mieli możliwość podejścia do Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 2010 roku, upamiętniającego 96 ofiar katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku oraz do Grobu Nieznanego Żołnierza.

  Na lodowisku uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.