RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ… DZIEŃ RODZINY W NASZEJ SZKOLE

2 Czerwiec 2019 r.
Redaktor: pienkosiwona
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ…  DZIEŃ RODZINY W NASZEJ SZKOLE

31 maja cała nasza szkoła uczestniczyła w DNIU RODZINY. Przed godziną 10 wszyscy uczestnicy, w tym zaproszeni goście (dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, przedstawiciele Urzędu Gminy w Pokrzywnicy) weszli na halę sportową. Zajęli miejsca na widowni i oczekiwali, podziwiając wystrój. Hala była uroczyście udekorowana. Nad głowami gości zwisały kolorowe kwiaty. Po lewej stronie znajdowało się duże drzewo a nad nim napis, dotyczący rodziny, która ,,jest jak gałęzie drzewa, wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale korzenie mamy wspólne“. Po prawej stronie hali sportowej było miejsce dla narratora i osoby, która zajmowała się oprawą muzyczną. Na tle kotary, ozdobionej kwiatami, siedziało mnóstwo ‘barwnych’ statystów, czyli uczniów przebrani za ‘coś’, kojarzącego się z ogrodem; były więc kwiatki, motylki, żabki, biedronki, pszczółki …

                Pani dyrektor przywitała wszystkich i zaprosiła na przedstawienie przygotowane przez klasę czwartą                          w reżyserii pani Magdaleny Marcinkowskiej pt. ,,Rzepka na wesoło”. Inscenizacja zachwyciła wszystkich, zwłaszcza, że każdy mógł wziąć w niej udział, ponieważ i aktorzy i statyści włączali do zabawy widownię.

Po zakończonych występach pani dyrektor wręczyła aktorom certyfikaty i zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Potem rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w ciekawych zabawach: rysowanie rodzinnego herbu, odgadywanie smaków. Później na boisku szkolnym odbył się grill. Na zakończenie dzieci dostały lody o różnych smakach.

Uważam, że było to bardzo miłe wydarzenie. Wszyscy dobrze się bawili, panowała wesoła atmosfera.

                                                                                                                            Alicja Mierzejewska klasa V