RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ Z WOŚP

2 Maj 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ Z WOŚP

               26 kwietnia 2024r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli      w szkoleniu w ramach programu edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowanego do klas I-III w szkołach podstawowych zorganizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Szkolenie poprowadzili wolontariusze Pokojowego Patrolu. Objęło ono  kurs pierwszej pomocy RKO AED (resuscytacja krążeniowo – oddechowa u osób dorosłych z wykorzystaniem defibrylatora automatycznego AED).

  W trakcie zajęć nauczyciele dowiedzieli się w jaki sposób podejść do poszkodowanego, jak określić jego stan i w jaki sposób mu pomóc. Doskonalili także umiejętność obsługi defibrylatora automatycznego.

  Wykłady teoretyczne zostały uzupełnione ćwiczeniami praktycznymi – każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności w zaaranżowanych sytuacjach.

    P. Małgorzata Bochniak / koordynatorka programu edukacyjnego “Pomagamy i Uczymy Ratować.” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/ przekazała naszej szkole  nieodpłatnie materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć w ramach Programu: podręczniki dla nauczycieli i uczniów, tekturowe atrapy telefonów komórkowych, instruktarzowe filmy DVD, fantomy do nauki pierwszej pomocy – 1 Little Anne oraz 4 Mini Anne.

           Serdecznie dziękujemy za profesjonalne szkolenie oraz materiały, dzięki którym nasi najmłodsi uczniowie już w czerwcu rozpoczną pierwsze szkolenia ❤️