PSIA LEKCJA

16 Kwiecień 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
PSIA LEKCJA

   Za nami kolejne spotkanie z Holką i Hultajem, dzięki któremu będziemy pamiętali o naszym bezpieczeństwie podczas majówki oraz naszych czworonożnych przyjaciół.

  Klasa 2 oraz klasa 3 biorą udział w projekcie Psia Lekcja.

    Jest to projekt edukacyjny stworzony przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, który ma na celu edukację dzieci na temat bezpieczeństwa w kontakcie z psami. Uczniowie poprzez udział w projekcje dowiadują się m.in. jak opiekować się psem, jak komunikować się z nim oraz jak zachować się bezpiecznie w jego obecności.

Do tej pory klasy wzięły udział w lekcjach:

  •  „Mój przyjaciel” – uczniowie dowiedzieli się jak opiekować się psem, o jego potrzebach, zdolnościach i talentach.
  • „Przybij łapę” – była to ciekawa lekcja o komunikacji psów, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi i innych zwierząt. Celem tej lekcji było zrozumienie, jak nawiązać bezpieczny kontakt z psem.
  •  „Pomoc. Przyłóż łapę do czegoś dobrego!” – osnowa spotkania był film, w którym wystąpiły psy, wolontariusze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom oraz mali pacjenci w szpitalach, którym psy regularnie pomagają’
  • “Pies Pomaga. Co to jest dogoterapia” –  uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda dogoterapia dzieci w szpitalach, osób starszych w ośrodkach pomocy oraz  jak ważne jest wyszkolenie psa do pracy, aby był najlepszym kompanem w pomaganiu. Zajęcia pokazały, jak ważne i wartościowe jest niesienie pomocy innym.

Uczniowie w ramach projektu brali również udział  w comiesięcznych spotkaniach online w tzw. Śniadaniach z Hultajem i Morką. Były to spotkania na żywo. Miały one na celu edukację dzieci na temat psów oraz promowanie bezpiecznej relacji z nimi.

Dzięki tym spotkaniom uczniowie dowiedzieli się, jakie są psy, czego potrzebują, jak się z nimi zaprzyjaźnić i jak bezpiecznie obcować z nimi. Bardzo cenne okazały się informacje o tym,  co psy lubią, czego nie lubią, w jaki sposób  się je szkoli. Z radością wszyscy oglądali, jak pracują w szpitalach oraz jakich nowych  sztuczek nauczyły się Morka, Holka i Hultaj.

Lekcje z programu Psia Lekcja to nie tylko lekcje edukacyjne, ale także świetna zabawa. Każde spotkanie niesie ze sobą mnóstwo  radości i pozytywnej energii ❤️        

                                                                                                                                                                Sylwia Kruszewska