POMAGAMY – SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

12 Luty 2020 r.
Redaktor: pienkosiwona
POMAGAMY – SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

,, Schronisko – to azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajduje ciepły kąt i pełną miskę.”

Dnia 6.II 2020r. wolontariusze z naszej szkoły udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie .

Ta wizyta to wspaniały przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko do ludzi, ale i zwierząt by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości ,uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt tych, które są w naszych domach i tych , dla których domem jest niestety schronisko.

Szkolną delegację powitała Pani, która jest pracownikiem schroniska. Opowiedziała m. in. o funkcjonowaniu tej instytucji, a także pokazała zwierzęta tam mieszkające. Najważniejszą lekcją było to, że  zwierzęta to nie zabawki. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek wobec słabszej istoty.

Zachęcamy do pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć dzieci przyjaznego stosunku do zwierząt i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Wolontariusze