NOC W SZKOLE

1 Grudzień 2022 r.
Redaktor: pienkosiwona
NOC W SZKOLE

Czy jest to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak…

To wydarzyło się naprawdę. Gdzie

  W Szkole Podstawowej z Oddziałami                                                                                           Integracyjnymi w Dzierżeninie.

Uczniowie klasy IV długo będą wspominać swoją pierwszą noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń i pozytywnych emocji. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:00 w piątek 25 listopada 2022 r., a zakończyło się o godz. 08:00 dnia następnego. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni, p. Dorota Kamer-Piekutowska, aktywnie wspierana przez rodziców: p. Anetę Brejt, p. Małgorzatę Burlińską, p. Aldonę Krawczyk, p. Mariusza Mięgocia i p. Bogdana Kurzyńskiego.

Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były gry i zabawy integracyjne oraz gry planszowe (jenga, twister, karty Dobble, UNO itp.), na hali gimnastycznej odbyły się gry i zabawy ruchowe, projekcja filmu Kevin sam w domu. W trakcie spotkania była kolacja, której towarzyszyły rozmowy przy wspólnym stole. Po północy nastąpiła cisza nocna, ale uczestnicy nocowania długo jeszcze wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach,
ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.

Noc spędzona w szkole pokazała placówkę z zupełnie z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano przygotowanym do zajęć, ale także miejsca, gdzie można zorganizować ciekawe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas.

Czy można polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Pokazała to atmosfera, jaka panowała podczas tego spotkania, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od telefonu komórkowego, komputera, czy telewizji.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji.