,,NA ROWERZE PRÓCZ ODBLASKÓW, NAWYK MAM JEŻDŻENIA W KASKU!”

4 Kwiecień 2019 r.
Redaktor: pakiela
,,NA ROWERZE PRÓCZ ODBLASKÓW, NAWYK MAM JEŻDŻENIA W KASKU!”

Dnia 2 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I – IV wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy, której punktem docelowym było Miasteczko Ruchu Drogowego. Dzieci wzięły udział w zajęciach teoretycznych
i praktycznych. W części teoretycznej uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. ,,Przepisowy rowerzysta”. Następnie wzięli udział w pogadance dotyczącej wyposażenia roweru oraz zasad włączania się do ruchu. Utrwalili również znaczenie znaków drogowych i sposoby zachowania się w ruchu drogowym. Największą frajdę sprawiła uczniom jazda na rowerach z zastosowaniem poznanych przepisów. Dzieci zrozumiały, że czeka je jeszcze dużo nauki i cieszyły się, że mimo wielu błędów nie dostały mandatów.

Nie był to jednak koniec atrakcji. W tym dniu odwiedziliśmy również Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Tam czekała na nas pani przewodnik, która pokazała nam m.in. bobra europejskiego, piżmaka i rudą wiewiórkę. Opowiedziała nam ciekawostki o ich życiu. Następnie całą grupą poszliśmy obejrzeć Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię, Pałac Myśliwski, Amfiteatr oraz Pomnik Chopina.

Wycieczka do Warszawy była dla uczniów bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem.

                                                                                                                                                                                                          Pakieła Klaudia