MALBORK – SZTUTOWO – GDAŃSK ZAPRASZAJĄ

22 Czerwiec 2022 r.
Redaktor: pienkosiwona
MALBORK – SZTUTOWO – GDAŃSK  ZAPRASZAJĄ

01.06.2022r. rozpoczęła się trzydniowa wycieczka zorganizowana przez p. Małgorzatę Jaworską. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Dorota Kamer-Piekutowska i trener p. Sławomir Mituniewicz.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem Zamek Krzyżacki w Malborku malowniczo położony nad Nogatem. Po żywej lekcji historii dotarliśmy do Hotelu „Baron”
w Sztutowie. Wieczór należał do nas. Rozegraliśmy mecz towarzyski z uczniami z Inowrocławia, w którym odnieśliśmy zwycięstwo. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie. Wieczorem miło spędziliśmy czas przy ognisku.

Drugiego dnia rano, zwiedzaliśmy Muzeum Stutthof również z przewodnikiem. Po obiedzie pojechaliśmy na plażę, gdzie rozegraliśmy mecz beach socceru (plażowej piłki nożnej). Wieczór zakończyliśmy zajęciami na basenie oraz dyskoteką.

Trzeciego dnia po śniadaniu, wyruszyliśmy do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte. Następnie przemieściliśmy się na starówkę, gdzie przewodnik w sposób niezwykle interesujący oprowadził nas po najciekawszych miejscach w Gdańsku. Należały do nich:
Zielona Brama, Długie Pobrzeże, Żuraw, ul. Mariacka, Złota Brama, Trakt Królewski, Długi Targ, Ratusz, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Kościół NNP (wejście na wieżę), Wyspa Spichrzów.

Spacer zakończyliśmy smacznym obiadem na starówce, następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, pogoda i humory dopisywały, znajomości nowe nawiązaliśmy. Czekamy na następną 😊

play-sharp-fill
play-sharp-fill