LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH W NASZEJ SZKOLE

10 Styczeń 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, której organizatorem było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. 

          Koordynatorem projektu była p. Małgorzata Jaworska. Udział w inicjatywie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wzięła klasa VI oraz VIII. Tegoroczna edycja projektu poświęcona była zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne dowiedzieli się czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opierała się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych.

Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.