JESTEM TWOJĄ BAJKĄ…

3 Marzec 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
JESTEM TWOJĄ BAJKĄ…

   Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą wybrali się do kina Helios w Legionowie na film pt. “Akademia Pana Kleska”. Wszyscy byli bardzo podekscytowani możliwością obejrzenia polskie produkcji filmu fantasy. Trzecioklasiści z ogromnym entuzjazmem przyjęli nową wersję filmu. Po seansie rozgorzała dyskusja czy film jest adaptacją czy też ekranizacją ” Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.

  W klasie uczniowie wysłuchali także piosenek oraz obejrzeli fragmenty  kultowej ekranizacji z lat 80. To było niezwykłe doświadczenie. Niesamowitym zaskoczeniem dla uczniów okazał się fakt, iż p. Piotr Fronczewski, który w produkcji z 2023r. grał rolę Doktora Paj-Chi-Wo,  w wersji z 1983r. był Ambrożym Klesksem. Uwadze uczniów nie uszedł również fakt, iż Tomasz Kot  do roli Pana Kleska przez rok zapuszczał zarost! Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że było to bardzo duże poświęcenie ze strony aktora. Jednak cóż się nie robi dla granej roli…

Podczas wyjazdu trzecioklasiści odwiedzili również Firmę  ABC Recykling w Dębe, gdzie mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu – sortowacz surowców wtórnych, którego praca polega na identyfikowaniu i kontrolowaniu materiałów poddawanych procesom recyklingu, klasyfikowaniu i rozróżnianiu rodzaju odpadów oraz sortowaniu ręcznym odpadów. Poznali także specyfikę funkcjonowania zakładu skupującego surowce wtórne.

 To była bardzo ciekawa, ale i pouczająca wyprawa!