JEDZIEMY DO ZOO!

25 Wrzesień 2021 r.
Redaktor: pakiela
JEDZIEMY DO ZOO!

Dnia 24 września 2021r. uczniowie klas I – III wyruszyli na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Celem wycieczki było: wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata; poznanie warunków życia zwierząt mieszkających w ZOO; kształcenie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej; pogłębianie więzi koleżeńskich oraz poszerzanie zakresu zainteresowań.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Niezwykłym przeżyciem było zobaczenie lwa, pingwinów oraz ogromnych hipopotamów. Świetną atrakcją okazały się również zabawy na świeżym powietrzu.

Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.