INNOWACJA PEDAGOGICZNA

28 Październik 2019 r.
Redaktor: pakiela
INNOWACJA PEDAGOGICZNA

,,A KIEDY JUŻ BĘDĘ DOROSŁY…”

Od września 2019 roku w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. ,,A kiedy już będę dorosły…”. Innowacją zostali objęci uczniowie klasy II i III oraz ich rodziny. Głównym celem jest przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych zawodów oraz uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka.

W ramach innowacji uczniowie będą uczestniczyli w wielu spotkaniach, warsztatach oraz wycieczkach, podczas których poznają różne zawody, takie jak: doradca zawodowy, leśnik, stewardessa, trener piłki nożnej, lalkarz, ratownik medyczny, wytwórca bombek, archeolog, stomatolog, policjant, strażnik miejski.

Realizacja innowacji rozpoczęła się spotkaniem z doradcą zawodowym p. Anną Brach. Podczas zajęć p. Ania omówiła specyfikę swojego zawodu oraz uświadomiła uczniom, jak ważna jest współpraca ludzi wykonujących różne zawody. Pogadanka była oparta na przykładzie budowy domu, dzięki czemu    w prosty i przejrzysty sposób omówiono łańcuch współpracy pomiędzy specjalistami w dziedzinie architektury   i budownictwa.    Podsumowaniem   zajęć było wyciągnięcie następującego wniosku:  KAŻDY ZAWÓD JEST TAK SAMO WAŻNY!

Klaudia Pakieła