INNOWACJA PEDAGOGICZNA – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

1 Listopad 2019 r.
Redaktor: pakiela
INNOWACJA PEDAGOGICZNA – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

,,A kiedy już będę dorosły zostanę…. RATOWNIKIEM MEDYCZNYM”

29 października naszą szkołę odwiedził Pan Paweł Mieczkowski – ratownik medyczny – w towarzystwie asystentki. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił uczniom, na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom iż tzw. ,,złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe. 

Ratownik pokazał uczniom, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca. Pan Paweł wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego i jego asystentki.

Pakieła Klaudia