#FORMY PODSTAWOWE 2023/24

20 Październik 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
#FORMY PODSTAWOWE 2023/24

  Z ogromną radością jeszcze w czerwcu ubiegłego roku szkolnego przyjęliśmy wiadomość, iż nasza szkoła jako jedna z 10 na Mazowszu została zakwalifikowana do programu Formy Podstawowe, realizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego. Program Formy podstawowe powstaje pod opieką kuratorską Sebastiana Cichockiego i Heleny Czerneckiej.

    Już na początku roku szkolnego 2023/24 stworzyliśmy zespół, który będzie miał możliwość smakowania sztuki pod okiem p. Alicji Czyczel – choreografki, tancerki, performerki i kulturoznawczyni. P. Alicja studiowała filmoznawstwo, międzyobszarowe studia humanistyczne i społeczne oraz choreografię w Krakowie, Warszawie, Paryżu i Montpellier. Jej praktyka choreograficzna opiera się na badaniu wyobraźni i wytwarzaniu zmysłowych fikcji w relacji z ciałem, środowiskiem i pejzażami dźwiękowymi. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia ze spektakli przygotowanych przez p. Alicję ” Ciało na głos”, “Czucie” oraz “Lagma”. Byliśmy pod dużym wrażeniem, zachwyceni niecodziennym spojrzeniem i podejściem do ciała ludzkiego, przestrzeni oraz niesamowitą choreografią. Mamy nadzieję, że uda się nam kiedyś uczestniczyć na żywo w podobnym przedsięwzięciu. Dzisiaj po raz pierwszy spotkaliśmy się z p. Alicją. Niesamowite spotkanie. Jesteśmy podekscytowani. Przed nami do realizacji pierwsze zadanie. Już niedługo ponownie spotkamy się z p. Alicją. Wprost nie możemy się doczekać.

    Spotkanie z p. Alicją poprzedziło króciutkie spotkanie podczas którego zapoznaliśmy się z pięknym zaproszeniem skierowanym do nas przez Pracowniczki i Pracowników Muzeum Sztuki Współczesnej.

” Drogie Przyjaciółki, Drodzy Przyjaciele!

Nie znamy się jeszcze, ale zapraszamy Was do wspólnej przygody… Do Waszej szkoły wkrótce przyjedzie pudełko, w którym znajdziecie wiele niespodzianek… Wszystkie przedmioty, które znajdziecie w pudełku, zostały przygotowane specjalnie dla Was przez artystki i artystów. Sztuka to wiele różnych rzeczy!… Róbcie rzeczy po swojemu. Możecie eksperymentować i odkrywać sztukę. “

                                                                                                                         Byliśmy wzruszeni ❤️ Dziękujemy 💥

    Podczas  spotkania z p. Alicją po raz pierwszy zobaczyliśmy nasz niesamowity narzędziownik – to będzie bardzo ekscytujący czas 🎁