#FORMY PODSTAWOWE 2 otwarcie :)

21 Listopad 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
#FORMY PODSTAWOWE 2 otwarcie :)

    To niesamowite, jak z każdymi zajęciami w ramach projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacji EFC odkrywamy na nowo otaczający nas świat oraz sztukę. Zespół młodych fanów sztuki z naszej szkoły podążał niezwykłymi ścieżkami pod bacznym okiem Alicji Czyczel. Uczniowie, zgodnie ze swoim wyborem pracowali w dwóch grupach.  Jedna z grup podążała drogą wskazaną przez Ahmeta Öğüta – artystę kurdyjskiego pochodzenia, który “urodził się w Turcji, a obecnie mieszka i pracuje w Amsterdamie i Berlinie. Sam mówi o swojej sztuce, że jest przede wszystkim rozpoczęciem procesów, które prowadzić mogą do nieprzewidywalnych rezultatów. Jako konceptualista interesuje go ten typ rozmyślania, wykresy oraz eksperymenty, które można przeprowadzić we własnej głowie.” Całe mnóstwo pomysłów, rozważań, dociekań pojawiło się podczas realizacji tego projektu.

     Druga grupa zainspirowała się kartami z fotografiami chmur wykonanymi przez Krzysztofa Maniaka. “Pracownią artysty jest krajobraz, z którym artysta wchodzi w różne relacje – przemierza go, przekopuje, sadzi, przenosi jego elementy. Spacerowanie jest dla niego częścią aktywności twórczej – spisuje konkretne instrukcje czy wręcz partytury spacerowe, które następnie wykorzystuje w czasie wypraw. Spacery są dla niego również inspiracją do tworzenia prac dla innych istot – rzeźb-paśników dla owadów lub podkopów, w których zwierzęta mogą zamieszkać i przekształcić na własny użytek, drążąc w nich jamy i nory. Uczniowie zachwyceni możliwością przemierzania najbliższej okolicy, poznawania jej i zmieniania rozpoczęli proces poszukiwania swojej drogi w ramach inspiracji Krzysztofa Maniaka.

Dokąd zaprowadzą nas ostatnie rozważania, jaka przybiorą formę…

Dzisiaj wiemy na pewno – kolejne nasze spotkanie odbędzie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dziękujemy p. Alicjo ❤️