EDITH KARLSON – # FORMY PODSTAWOWE 6 OTWARCIE :)

11 Marzec 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
EDITH KARLSON – # FORMY PODSTAWOWE 6 OTWARCIE :)

  Kolejne zaskakujące i niezwykłe  spotkanie w ramach projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacji EFC – Formy Podstawowe.

  Tym razem z Edith Karlson –  estońską artystką mieszkającą i tworzącą w Tallinie.  W swoich pracach korzysta z różnorodnych technik rzeźbiarskich – od tradycyjnej ceramiki po wielkoformatowe konstrukcje z cementu. Głównymi bohaterami prac Edith Karlson są najczęściej zwierzęta – każda z jej instalacji to osobny świat, który zamieszkują węże, psy, koty, ptaki, króliki czy dinozaury. Czasami towarzyszą im także potwory, hybrydy i zmyślone istoty oraz ludzkie postaci, przypominające zjawy. Choć rzeźby Karlson mogą na pierwszy rzut oka wydawać się przyjazne i urocze, to jej sztuka podszyta jest poczuciem niepokoju i horrorem.

    Po takiej prezentacji artystki poczuliśmy się mocno zaintrygowani zadaniem jakim Edith dla nas przygotowała. W zadanie wprowadziła nas nasza przewodniczka – p. Alicja Czyczel. Pełni obaw przystąpiliśmy do działania. Jak szybko okazało się –  zupełnie niepotrzebnie. Troskliwą opieką – jak zawsze otoczyła nas Alicja. Tym razem mogliśmy również liczyć na wsparcie p. Joanny Szymańskiej-Wajer – instruktorki ceramiki artystycznej.

Tego co działo się podczas warsztatów opisać się nie da!  Zapraszamy do obejrzenia relacji!

Podczas spotkania towarzyszyła nam p. Grażyna Dzierżanowska, której uśmiech i życzliwość dodały wszystkim uczestnikom mocy!

Dziękujemy p. Grażynie Dzierżanowskiej, p. Joannie Szymańskiej-Wajer i naszej p. Alicji za to nietuzinkowe spotkanie ❤️

http://pultuszczak.pl/sztuke-nalezy-robic/?fbclid=IwAR2fLzZNrgq6qNM7avvL9BvlyYq0dLNCrsyJB-PQeTSLkeJxO42bD-IATa0