DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W BIEDRONKOWYM ŚWIECIE

10 Luty 2021 r.
Redaktor: pienkosiwona
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  W BIEDRONKOWYM ŚWIECIE

            9 lutego 2021r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa on-line.

Również nasza szkoła podjęła w tym obszarze własną inicjatywę.     W grupie ,,Biedronki” odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń jakie może nieść za sobą korzystanie z Internetu. W ramach zajęć dzieci samodzielnie wykonały plakat pt. ,,Bezpieczni w sieci” , obejrzały bajkę edukacyjną pt. ,,Tajemniczy przyjaciel”, a także zwiedziły szkolną salę komputerową, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia dla klas starszych z przedmiotu informatyka. Przedszkolaki obejrzały również prezentację, z której dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w internecie i jak się przed nimi strzec oraz że nie wolno zbyt dużo czasu spędzać przed monitorem komputera, tabletu czy telefonu.