DZIECIAKI RATUJĄ ZWIERZAKI

13 Styczeń 2022 r.
Redaktor: pienkosiwona
DZIECIAKI RATUJĄ ZWIERZAKI

Jesteśmy miłośnikami przyrody. Kochamy zwierzęta. Każdy z nas ma swojego pupila, o którym mógłby opowiadać całymi dniami. Dlatego z ogromnym entuzjazmem przystąpiliśmy do projektu „Dzieciaki ratują zwierzaki”.

Najważniejszym założeniem programu jest rozwijanie u dzieci empatii, ale przede wszystkim chęci działania i ochrony dzikich zwierząt.     W bieżącej  edycji pierwszoklasiści poznali  życie zwierząt w dwóch odmiennych regionach: zwierząt morskich                w Morzu Arktycznym oraz życie  ssaków w Polsce.

Dowiedzieli się nie tylko  jak żyją i jak chronione są dzikie zwierzęta w różnych częściach świata, ale także poznały sposoby i zasady  udzielania pomocy chorym zwierzętom. Dzięki Fundacji CultureLab w listopadzie uczniowie uczestniczyli  w warsztatach online prowadzonych przez  Centra Rehabilitacji Dzikich Zwierząt na Islandii oraz w Polsce. Spotkanie to poszerzyło wiadomości dzieci na temat jeży i maskonurów – arktycznych ptaków,  nazywanych „papugami Arktyki”. Przygotowane zostały również makiety przedstawiające zwierzęta żyjące w Oceanie Arktycznym, na obszarach Arktycznych oraz ssaków żyjących w Polsce. Bardzo dużo zabawy i uśmiechu gościło w klasie podczas tropienia leśnych ssaków czy też rozpoznawania zwierząt na podstawie fragmentów ich ciała.

W trakcie  realizacji projektu najmłodsi uczniowie naszej szkoły wspólnie i  jednogłośnie podjęli decyzję                     o  włączeniu się w działania na rzecz  ochrony zagrożonych zwierząt poprzez przygotowanie charytatywnego kiermaszu celem wsparcia szpitala dla chorych zwierząt w Jeżurkowie. Dochód został przekazany na rzecz Ośrodka Ratowania Zwierząt w Polsce.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli nasze starania i dzięki którym mogliśmy zrealizować swoje marzenia  ❤️