CZEKOLADOWA PRZYGODA!

22 Kwiecień 2024 r.
Redaktor: pienkosiwona
CZEKOLADOWA PRZYGODA!
Czekolada to jeden z najbardziej uwielbianych smakołyków na całym świecie, dlatego w tym roku również Pierwszaki postanowiły celebrować  Światowy Dzień Czekolady.
To doskonała okazja, aby podzielić się miłością do czekolady i odkryć fascynujące fakty na temat tego niezwykłego produktu.
12 i 19 kwietnia uczniowie z klasy  pierwszej obchodzili Światowy Dzień Czekolady. Pierwszaki w  tych dniach  miały  okazję  zapoznać się z różnymi  rodzajami  czekolad.
12 kwietnia grupa  naszych pierwszaków udała się z  krótkim  występem – prelekcją do starszych kolegów i koleżanek. Podczas  prezentacji uczniowie przekazali bardzo ciekawe informacje  dotyczące rodzajów  czekolady i jej zastosowania  w różnych  dziedzinach  naszego  życia. Zaprezentowali również kilka ciekawostek  o czekoladzie, ale przede wszystkim wskazali na jej bardzo pozytywne oddziaływanie na organizm  człowieka.
W tym dniu uczniowie klasy  pierwszej  wysłuchali także piosenek  tematycznych, poznali literaturę  dziecięcą  dotyczącą  czekolady ,a na koniec  wykonali zadanie plastyczne.
 19 kwietnia  pierwszoklasiści  odegrali krótką  inscenizację młodszym  kolegom i  koleżankom z oddziału  przedszkolnego, w trakcie której utrwalili zasady zdrowego żywienia oraz poszerzyli wiedzę młodszych kolegów o tym  lubianym smakołyku.
Nie zabrakło  również degustacji różnych  czekoladowych  słodkości 😍
 To były  bardzo słodkie dni, którym  towarzyszyły  radość,  dobry  humor  i świetna  zabawa.
Uczniowie klasy pierwszej, jako miłośnicy tego pysznego przysmaku z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem celebrowali jego wyjątkowość i różnorodność ❤️
                                                                                                                                                                     Patrycja Pakieła