CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE

19 Październik 2020 r.
Redaktor: pienkosiwona
CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klasy III włączyli się w realizację projektu  Europejski Tydzień Kodowania. Wspólną zabawę z kodowaniem rozpoczęli od przygotowania wielkoformatowej maty do kodowania na szkolnym holu. W ciągu dwóch dni rozkodowywali rysunki, układali i kolorowali swoje roboty, wspólnie zakodowali i wykonali taniec robotów. Podzieleni na zespoły/ których nazwy zostały samodzielnie wybrane przez członków/ : ROBOTY, SIŁACZE, ZESPÓŁ KODOWANIA i ROBOTY, ROBOCIKI rywalizowali w Code Roby prowadząc rozgrywki polegające na złapaniu robota przeciwnika poprzez “wydawanie” robotowi takich poleceń, aby doszedł do pola zajmowanego przez robota drugiego uczestnika. czy też „Odgadnij nasza ścieżkę” – odwzorowaniu instrukcji jaką musi wykonać robot, aby przejść po ścieżce wytyczonej przez drugą drużynę.
Podsumowaniem  inicjatywy był konkurs „ ZABYTKI POLSKI”, dzięki któremu uczniowie doskonalili zasady programowania oraz rozpoznawania najciekawszych, zabytkowych miejsc naszej Ojczyzny. 

Zwycięskim zespołem okazały się dziewczynki „ Roboty”: Sandra Lubelska, Julka Głowacka oraz Magdalena Węgłowska. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które zostały stworzone z samodzielnie rozkodowanych przez uczniów rysunków. To było niezwykle ciekawe wydarzenie 🙂