CODE WEEK’ 21

24 Październik 2021 r.
Redaktor: pienkosiwona
CODE WEEK’ 21

Europejskie Wielkie Święto Programowania

      W dniach 10-25 października w br. klasa I naszej szkoły wzięła udział w CodeWeek’21. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce  w rankingu!

CodeWeek to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. To także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Klasa I dołączyła do  CodeWeek 2021 z Uczymy Dzieci Programować, w ramach którego uczniowie doskonalili kompetencje przyszłości:

• współpracę
• krytyczne myślenie
• kreatywność
• komunikację i budowanie relacji
• poszukiwanie rozwiązań, gotowość do poszukiwania wiedzy.

                Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do projektu  doskonaląc umiejętność współpracy w zespole. W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest dość łatwy…telewizja, internet, prasa…nie zawsze jednak te informacje są rzetelne i sprawdzone, stąd podczas zajęć przekonali się, jak bardzo ważne jest, aby nauczyć się odróżniać fakty od informacji niepewnych. Pogłębili umiejętność krytycznego myślenia – próbowali również wskazać dlaczego ono jest tak bardzo ważne. Uczyli się  kreatywnego rozwiązywani problemów. Wszystkie inicjatywy realizowane  były w ramach tematyki bliskiej każdemu dziecku: środowisko naturalne i jego piękno.

                                                                                                                                                  Do zobaczenia za rok 🙂