CARPE DIEM

13 Październik 2023 r.
Redaktor: pienkosiwona
CARPE DIEM

    ” Kiedy lecą gwiazdy, marzymy, żeby spełniło się nasze życzenie. A może one też mają swoje marzenia? Czy na niebie zawsze jest jak w niebie? Czy nie byłoby dobrze czasem wychylić głowę z własnego nieba, żeby poznać siebie i dostrzec kolory, o których istnieniu nie miało się pojęcia? na te pytania uczniowie klas III-VI próbowali znaleźć odpowiedź podczas muzycznego spektaklu ‘ Kolory” przygotowanego przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. To czarujące przedstawienie, które obejrzeliśmy 4 października uzmysłowiło wszystkim, iż czasem warto pomarzyć, być ciekawym, a także otworzyć się na opinie i zdania innych, wówczas świat pokaże nam swoje piękno oraz niezwykłość.

       Naszą wyprawę zakończyliśmy w Warszawie w Cosmos Muzeum. ” Samo muzeum z kosmosem niewiele ma wspólnego, bardziej to muzeum iluzji, ale możesz poczuć się tak samo wyjątkowo.                                              To miejsce złudzeń dzięki sztuce cyfrowej, interaktywna wystawa. Samo miejsce stawia sobie za cel wciągnięcie odwiedzającego w przygodę z 50. interaktywnymi eksponatami, które mają rozbudzić ciekawość odwiedzających. ” Zachwycające! Warto być i doświadczyć tych niezwykłych przeżyć!

     Ze wspomnień uczestników wycieczki: “Najbardziej podobały mi się iluzje optyczne w muzeum, jak byliśmy na ruchomym moście i w labiryncie luster. Fajne było szukanie wyjścia z tych luster oraz to, że można było się zgubić i znaleźć ślepy zaułek. Najbardziej podobała mi się  machająca kula oraz magiczna ściana. Podobał mi się teatr, a     w nim najfajniejsza akrobatyka. Mi najbardziej podobały się dwie gwiazdy i księżyc. Bardzo podobała mi się jazda    w autobusie. Moja ocena to 10/10 lub 10000/10000” /Luiza, Magdalena, Konrad,  Michał, Alan, Michalina, Karolina/.

Nasza wyprawa odbyła się w ramach projektu  Kulturalna Szkoła na Mazowszu.

“Kolory” Państwowy Zespół Ludowy Pieśni Tańca Mazowsze cz. 1

“Kolory” Państwowy Zespół Ludowy Pieśni Tańca Mazowsze cz. 2

play-sharp-fill
play-sharp-fill
play-sharp-fill
play-sharp-fill
play-sharp-fill