BEZPIECZNE I FAJOWE FERIE ZIMOWE!

2 Luty 2023 r.
Redaktor: pakiela
BEZPIECZNE I FAJOWE FERIE ZIMOWE!

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych przeprowadzamy w klasach 0 – III zajęcia profilaktyczne na temat „Bezpiecznych ferii zimowych”. Ważne, aby przerwa zimowa  była wesoła i bezpieczna. Jak co roku przypominamy uczniom  podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby cali i zdrowi wrócili do szkoły. W tym celu zaprosiliśmy również do naszej szkoły przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, którzy  przedstawili ,,Sówkom” oraz uczniom edukacji wczesnoszkolnej prezentację multimedialną,  ukazującą niebezpieczeństwa, jakie czyhają na dzieci w czasie wypoczynku i jak się ich ustrzec. Pani Policjantka przypomniała także ważne telefony alarmowe i kogo w razie kłopotów poprosić o pomoc.

Dzieci bardzo chętnie  uczestniczą  w takich zajęciach profilaktycznych, zadają  mnóstwo pytań, a także opowiadają własne doświadczenia.

Na koniec warto podkreślić też, że zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii to sprawa priorytetowa, ale warto również pamiętać o czerpaniu radości z wolnego czasu i zimowej aury. Nie warto zbyt długo siedzieć w domu przed komputerem lub telewizorem, bo zimowe spacery mają wiele uroku. Są również ważnym elementem zapobiegania chorobom.

Wszystkim Uczniom Naszej Szkoły
Życzymy Bezpiecznych Ferii Zimowych!!!